adsense

Eklenti Başlığı

Embed

Kedilerde oyun zamanı

 

 

Kedinizin içgüdülerini koruyabilmesi için bol bol oyun oynaması gerekiyor. Siz de onun oyunlarına katılın ve bunun tadını çıkarın.

Onun gelişimine katkıda bulunacak ilk kişi annesi ama siz de onun yeni annesisiniz ve rolünüzü iyi oynamalısınız. Onunla oynamak için zaman yaratmalısınız. Ona birkaç küçük oyuncak alarak işe başlayabilirsiniz, mesela tüylü bir fare ya da top, kendine zarar vermeden oynayabileceği herhangi bir şey. Ya da yaratıcı olun ve kağıttan top yapıp ona atın. Ya da bir yumak da onun için bir oyuncak olabilir. Sadece oyun bittiğinde çiğneyip yutmamasına özen gösterin.

Bazı kediler saklanmayı severler, bu son derece doğaldır. Ama sizi korkutmaya başlarsa ona bunun eğlenceli olmadığını anlatmak için oyuna katılmayabilirsiniz. Bir süre sonra bundan vazgeçecektir.

Ne istiyor olabilir?

Kediniz sizinle oynarken, içgüdüsel hareket eder. Oynamak hem onun kaslarını hem de avcılık güdüsünü geliştirir.

Her ne kadar sakinliği ve evde rahat rahat uyumayı sevse de, çevresinden bir uyarıcı bekler. Diğer türlü stresli ve gergin olabilir.

İçindeki avcıyı dışarı çıkarın, kavgacıyı değil!

Kedinizle oynamak onu sakinleştirmenin en iyi yoludur. Bir şeyleri yakalamak veya peşinde koşmak ona iyi gelecektir. Ona kağıttan bir top yapıp koltuğa doğru fırlatın. Hemen yakalamaya çalışacaktır.

Sizinle oyun oynarken aynı zamanda pek çok şey öğrenir. Değişik durumlar yaratarak bazı kötü huylarını değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Hatta evinize yeni gelmişse, yeni çevresine alışması için en iyi yol, oyundur.

Yorum Yaz
google.com, pub-5786582687911275, DIRECT, f08c47fec0942fa0
-->
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !